Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus!!! 

Pielgrzymkę autokarową 24 sierpnia 2024 r. do Sanktuariów Maryjnych na Warmii i Mazurach: Gietrzwałdu, Głotowa i Św. Lipki.

Wyjazd spod Kościoła o godz. 5:00

Gietrzwałd to malutka warmińska wioska położona pomiędzy Ostródą a Olsztynem. To bardzo wyjątkowe miejsce na mapie Polski, ale nieznane. Mało kto wie, że w 1877 roku miały tu miejsce objawienia maryjne i jako jedyne w Polsce zostały uznane przez Kościół. Tym samym Gietrzwałd dołączył do takich miejscowości jak Lourdes, Fatima czy La Salette. W sumie na świecie jest ich tylko kilkanaście. Sanktuarium Matki Boskiej Gietrzwałdzkiej położone jest wśród niewielkich wzgórz i było świadkiem wielu cudów. Wielokrotnie modlitwa oraz pobłogosławione przez Matkę Boską źródełko przynosiły ulgę w bólu, oraz powrót do zdrowia.

Św. Lipka maleńka wioska na północy kraju słynie jako ośrodek kultu maryjnego i miejsce pielgrzymek, czczone dziś przez polskich katolików tak samo, jak przed wiekami. Świętej Lipki nie można pominąć zwiedzając miasta i miasteczka Mazur: zjeżdżają tu nie tylko wierni, ale i turyści zainteresowani architekturą sakralną. W kompleksie klasztornym centralne miejsce zajmuje imponująca barokowa bazylika z XVII wieku, w której odbywają się popularne koncerty muzyki organowej. Dzięki położeniu nad malowniczym jeziorem Dejnowa, Święta Lipka funkcjonuje również jako uzdrowisko. Słynne sanktuarium maryjne w Świętej Lipce, uznawane za wybitny przykład architektury barokowej, rokrocznie przyciąga tłumy turystów i wiernych. Bazylikę otaczają krużganki i budynki klasztorne. Do środka wchodzi się przez ozdobną bramą z kutego żelaza.

Droga krzyżowa w Głotowie – drogi krzyżowe (góry kalwaryjne) ze stacjami były na Warmii zjawiskiem zupełnie nieznanym. Obok kościoła pielgrzymkowego w Głotowie, wzniesiono warmińską drogę krzyżową. Budowę zaprojektowano w ten sposób, aby długość, nachylenie i ukształtowanie terenu na głotowskiej kalwarii przypominało drogę krzyżową w Jerozolimie.

Koszt pielgrzymki 180 zł. wyjazd spod kościoła w Księżynie o godz. 5.00

Plan:

05:00 – Wyjazd spod Kościoła

09:00 – Przyjazd do Gietrzwałdu

09:30 – Msza Św.

10:00 – Oprowadzanie z przewodnikiem

11:00 – Wyjazd do Głotowa

12:00 – Przyjazd do Głotowa

14:00 – Przejazd do Sw. Lipki

15:30 – Prezentacja organów

17:00 – Obiad

18:30 – 19:00 – Wyjazd do Księżyna

WSZELKIE INFORMACJE I ZAPISY U KS. WOJCIECHA ROGOWSKIEGO (dyżur w kancelarii W godz. 8.30-9.30; 16.30-17.30; Telefon 728 955 664 i mail: swjozefksiezyno@gmail.com